Home Linki Archiwum Drużynowe mistrzostwa świata Gomoku - Polacy najlepsi!!!
PDF Drukuj

W dniach 28.04 - 04.05 odbyły się w Tallinnie pierwsze drużynowe mistrzostwa świata w Gomoku. Do rywalizacji przystąpiło dziewięć drużyn (Tajwan, Czechy, Polska, Estonia1, Estonia2, Estonia3, Estonia4, Estonia5 oraz Zespół międzynarodowy), które wpierw miały rozegrać sześć spotkań eliminacyjnych, a następnie czołowa "czwórka" miała walczyć o medale, a pozostałe drużyny o dalsze miejsca.

Reprezentacja Polski wystąpiła w następującym składzie: Piotr Małowiejski (kapitan), Michał Żukowski, Michał Zajk i Łukasz Majksner.

Składy pozostałych drużyn:

Czechy (Pavel Laube - kapitan, Igor Eged, Štěpán Tesařík, Marek Hanzl)

Tajwan (Wei-Yuan Lu - kapitan, Ko-Han Chen, Yi-Feng Chang, Pei-Yung Sung)

Estonia1 (Madli Mirme - kapitan, Sander Piik, Mark Heidmets, Kris Holtsman, Tauri Purk, Marek Kolk)

Estonia2 (Erko Olumets - kapitan, Karl-Ustav Kõlar, Ardi Raag, Markus Ikla)

Estonia3 (Mai Narva - kapitan, Liise-Marie Reinik, Hanna-Kai Reimand, Mari Kolk, Tuuli Tiivel)

Estonia4 (Nikita Brezgin, Magnus Murumaa - kapitan, Mathias Murumaa, Carlos Soosaar, Kevin-Kaido Kallikorm)

Estonia5 (Karl-Mattias Moor - kapitan, Oskar Pukk, Trent-Asso Tõnisson, Siim Tiivel, Johan-Eerik Kõlar, Mart Narva)

Zespół międzynarodowy (Ilya Katsev - kapitan, Ekaterina Rumyantseva, Andres Mõller, Andreas Tähnas, Kirke Koni, Laura Örd)

1. runda

Czechy - Estonia-1 - 4:0

Laube P. - Mirme M. 1:0
Eged I. - Piik S. 1:0
Tesařík Š. - Heidmets M. 1:0
Hanzl M. - Holtsman K. 1:0

Estonia-3 - Polska 0:4

Narva M. - Żukowski M. 0:1
Reinik L.M. - Zajk M. 0:1
Reimand H.K. - Majksner Ł. 0:1
Kolk M. - Małowiejski P. 0:1

Tajwan - Estonia-4 4:0

Lu W.Y. - Brezgin N. 1:0
Chen K.H. - Murumaa Magnus 1:0
Chang Y.F. - Murumaa Mathias 1:0
Sung P.Y. - Soosar C. 1:0

Estonia-5 - Estonia-2 1:3

Moor K.M. - Olumets E. 0,5:0,5
Pukk O. - Kolar K.U. 0:1
Tõnisson T.A. - Raag A. -:+
Tiivel S. - Ikla M. 0,5:0,5

2. runda

Polska - Czechy 3:1

Żukowski M. - Laube P. 0:1
Zajk M. - Eged I. 1:0
Majksner Ł. - Tesařík Š. 1:0
Małowiejski P. - Hanzl M. 1:0

Estonia-2 - Tajwan 0:4

Olumets E. - Lu W.Y. 0:1
Kõlar K.U. - Chen K.H. 0:1
Raag A. - Chang Y.F. 0:1
Ikla M. - Sung P.Y. 0:1

Zespół międzynarodowy - Estonia-5 2:2

Katsev I. - Moor K.M. 1:0
Koni K. - Kõlar J.E. 1:0
Mõller A. - Tõnisson T.A. 0:1
Tähnas A. - Tiivel S. 0:1

Estonia-1 - Estonia-3 2:2

Mirme M. - Tiivel T. 0:1
Piik S. - Reinik L.M. 0,5:0,5
Heidmets M. - Reimand H.K. 0,5:0,5
Holtsman K. - Kolk M. 1:0

3. runda

Tajwan - Polska 2:2

Lu W.Y - Żukowski M. 0:1
Chen K.H. - Zajk M. 1:0
Chang Y.F. - Majksner Ł. 1:0
Sung P.Y. - Małowiejski P. 0:1

Czechy - Zespół międzynarodowy 4:0

Laube P. - Katsev I. 1:0
Eged I. - Koni K. 1:0
Tesařík Š. - Örd L. 1:0
Hanzl M. - Tähnas A. 1:0

Estonia-4 - Estonia-2 1:3

Brezgin N. - Olumets E. 1:0
Murumaa Magnus - Kõlar K.U. 0:1
Kallikorm K.K. - Raag A. 0:1
Soosar C. - Ikla M. 0:1

Estonia-5 – Estonia-1 0:4

Moor K.M. - Mirme M. 0:1
Pukk O. - Piik S. 0:1
Tõnisson T.A. - Heidmets M. 0:1
Kõlar J.E. - Holtsman K. 0:1

4. runda

Czechy - Tajwan 2:2

Laube P. - Lu W.Y. 1:0
Eged I. - Chen K.H. 0:1
Tesařík Š.- Chang Y.F. 0:1
Hanzl M. - Sung P.Y. 1:0

Polska - Estonia-2 3:1

Żukowski M. - Olumets E. 1:0
Zajk M. - Kõlar K.U. 1:0
Majksner Ł. - Raag A. 1:0
Małowiejski P. - Ikla M. 0:1

Estonia-1 - Zespół międzynarodowy 3:1

Mirme M. - Katsev I. 0:1
Piik S. - Rumyantseva E. 1:0
Purk T. - Koni K. 1:0
Holtsman K. - Tähnas A. +:-

Estonia-3 - Estonia-4 2,5:1,5

Tiivel T. - Brezgin N. 0,5:0,5
Reinik L.-M. - Murumaa Magnus 1:0
Reimand H.-K. - Murumaa Mathias 0:1
Kolk M. - Soosaar C. 1:0

5. runda

Estonia-1 - Polska 0:4

Mirme M. - Żukowski M. 0:1
Piik S. - Zajk M. 0:1
Heidmets M. - Majksner Ł. 0:1
Holtsman K. - Małowiejski P. 0:1

Tajwan - Estonia-3 4:0

Lu W.Y. - Narva M. 1:0
Chen K.H. - Reinik L.M. 1:0
Chang Y.F. - Reimand H.K. 1:0
Sung P.Y. - Kolk M. 1:0

Czechy - Estonia-5 4:0

Laube P. - Moor K.M. 1:0
Eged I. - Pukk O. 1:0
Tesařík Š. - Tõnisson T.A. 1:0
Hanzl M. - Tiivel S. 1:0

Zespół międzynarodowy - Estonia-4 4:0

Katsev I. - Brezgin N. 1:0
Rumyantseva E. - Murumaa Magnus 1:0
Koni K. - Kallikorm K.K. 1:0
Tähnas A. - Soosaar C. 1:0

6. runda

Polska - Zespół międzynarodowy 2:2

Żukowski M. - Katsev I. 0:1
Zajk M. - Rumyantseva E. 1:0
Majksner Ł. - Mõller A. 1:0
Małowiejski P. - Koni K. 0:1

Estonia-5 - Tajwan 1:3

Moor K.M. - Lu W.Y. 0:1
Pukk O. - Chen K.H. 0:1
Tõnisson T.A. - Chang Y.F. 0:1
Tiivel S. - Sung P.Y. 1:0

Estonia-4 - Czechy 0:4

Brezgin N. - Laube P. 0:1
Murumaa Magnus - Eged I. 0:1
Kallikorm K.K. - Tesařík Š. 0:1
Soosaar C. - Hanzl M. 0:1

Estonia-2- Estonia-3 2:2

Olumets E. - Narva M. 0:1
Kõlar K.-U. - Reinik L.M. 0,5:0,5
Raag A. - Reimand H.K. 1:0
Ikla M. - Kolk M. 0,5:0,5


Tabela po eliminacjach:

1. Tajwan 19
2. Czechy 19
3. Polska 18
4. Estonia-1 11,5

5. Estonia-2 11,5
6. Zespół międzynarodowy 11,5
7. Estonia-3 9
8. Estonia-5 6,5
9. Estonia-4 5

Rywalizacja o miejsca 1-4

Tajwan - Estonia-1 3:1

Lu W.Y. - Mirme M. 1:0
Chen K.H. - Piik S. 1:0
Chang Y.F. - Heidmets M. 1:0
Sung P.Y. - Holtsman K. 0:1

Czechy - Polska 1:3

Laube P. - Żukowski M. 0:1
Eged I. - Zajk M. 0:1
Tesařík Š. - Majksner Ł. 0:1
Hanzl M. - Małowiejski P. 1:0

Estonia1 - Polska 2:2

Mirme M. - Żukowski M. 0:1
Piik S. - Zajk M. 0:1
Heidmets M. - Majksner Ł. 1:0
Purk T. - Małowiejski P. 1:0

Tajwan - Czechy 2:2

Lu W.Y. - Laube P. 1:0
Chen K.H. - Eged I. 1:0
Chang Y.F. - Tesařík Š. 0:1
Sung P.Y. - Hanzl M. 0:1

Polska - Tajwan 3:1

Żukowski M. - Lu W.Y. 1:0
Zajk M. - Chen K.H. 0:1
Majksner Ł. - Chang Y.F. 1:0
Małowiejski P. - Sung P.Y. 1:0

Czechy - Estonia1 4:0

Laube P. - Mirme M. 1:0
Eged I. - Purk T. 1:0
Tesařík Š. - Heidmets M. 1:0
Hanzl M. - Holtsman K. 1:0

Tabela:
1. Polska 8-4
2. Czechy 7-5
3. Tajwan 6-6
4. Estonia1 3-9

Rywalizacja o miejsca 5-7

Zespół międzynarodowy - Estonia-3 0,5:3,5

Koni K. - Narva M. 0:1
Örd L. - Reinik L.M. 0,5:0,5
Mõller A. - Reimand H.K. 0:1
Tähnas A. - Tiivel Т. 0:1

Estonia2 - Zespół międzynarodowy 2,5 : 1,5

Olumets E. - Katsev I. 0:1
Kõlar K.-U. - Koni K. 0,5 - 0,5
Raag A. - Örd L. 1:0
Ikla M. - Tähnas A. 1:0

Estonia3 - Estonia2 2,5 : 1,5

Narva M. - Olumets E. 1:0
Reinik L.M. - Kõlar K.-U. 0,5 - 0,5
Reimand H.K. - Raag A. 0:1
Tiivel T. - Ikla M. 1:0

Tabela:
5. Estonia3 6-2
6. Estonia2 4-4
7. Zespół międzynarodowy 2-6

Rywalizacja o miejsca 8-9

Estonia-4 - Estonia-5 0:4

Brezgin N. - Moor K.M. 0:1
Murumaa Magnus - Pukk O. 0:1
Kallikorm K.K. - Narva М. 0:1
Soosaar C. - Tiivel S. 0:1

Estonia 5 - Estonia 4 1,5 - 2,5

Moor K.M. - Brezgin N. 0:1
Pukk O. - Murumaa Magnus 0:1
Narva М. - Murumaa Mathias 1:0
Tiivel S. - Soosaar C. 0,5 - 0,5

Tabela:
8. Estonia5 5,5 - 2,5
9. Estonia4 2,5 - 5,5

Gry - turniej wstępny, turniej finałowy.

Film.

 
 

Logowanie